ALAÇATI’NIN POPÜLER PLAJLARI

ALAÇATI’NIN POPÜLER PLAJLARI

The S Hotel The S Hotel Temmuz 9, 2021 Blog

Yaz turizminin gözbebeği olan Alaçatı, İzmir – Çeşme’ye bağlı bulunan bir beldedir. Alaçatı’da denizin tadını çıkarabileceğiniz plajların keyfini doyasıya çıkarmak istiyorsanız, erken saatlerde gitmenizi öneririz. 

  1. Alaçatı Halk Plajı

Alaçatı’nın en bilinen ücretsiz plajı olan Alaçatı Halk Plajı, kumsalı çakıl taşlardan oluşuyor. Bu bölgede tesis ve market gibi şeyler yok. Bu nedenle gitmeden önce ihtiyaçlarınızı mutlaka merkezden almalısınız. Plaja arabanızla kolaylıkla giriş yapabiliyorsunuz. Denizi temiz ve çarşaf gibi ancak biraz soğuk.

  1. Çark Plajı

Çark Plajı, Alaçatı Port’ta yer alıyor. Burada sörf okulları ve eğitim parkurları da bulunuyor. Hatta plajın bir bölümü tamamen buna ayrılmış durumda. Sörf öğrenmek için iyi bir seçenek olabilir Çark Plajı. Ancak şapka gözlük gibi önlemlerinizi almanızı tavsiye ederiz yoksa sıcaktan ve rüzgardan etkilenebilirsiniz. Duş, market, tuvalet gibi ihtiyaçlarınızı karşılamak için tesisler mevcut. 

  1. Piyade Koyu

Çark Plajı’nın hemen yanında yer alan Piyade Koyu’na, arabınızı bıraktıktan sonra biraz yürüyerek ulaşıyorsunuz. Etrafta beachler bulunuyor. Piyade Koyu denmesinin nedeni ise, önceden askeri tatbikatlar için kullanılmış olması.

  1. Deliklikoy

Deliklikoy, adını sahilde bulunan Delikli kayadan almakta. Bu koyda da tıpkı halk plajında olduğu gibi market vs. gibi hizmetler yok.  Genellikle kamp severlerin tercih ettiği bu koyda, deniz serin ancak tertemiz. Sahili çakıl taşlardan oluşuyor ve etrafta gölgede oturabileceğiniz hiçbir şey yok. Bu nedenle gitmeden önleminizi almanızı tavsiye ederiz.

  1. Ilıca Plajı

Çeşme’nin en ünlü plajı olan Ilıca Plajı, bizim de favorimiz. Alaçatı’da birçok otele 15-20 dakika mesafede bulunan bu plajın kumsalı, altın renkli yumuşak kumlardan oluşuyor. Sığ, tertemiz denizi ve içerisinde bulunan şifalı sıcak su kaynaklarıyla, İzmir’in en güzel plajlarındandır. Plaja girmek için bir ücret ödemenize gerek yok. Kendi havlunuz ve şemsiyenizle rahatça giriş yapabilirsiniz. Ancak dilerseniz şezlong ve şemsiye kiralamak gibi imkanları da bulunuyor. Hafta sonu çılgın bir kalabalık olduğu için haftaiçi gitmek daha iyi bir tercih. Deniz öğleden sonra dalgalı olabiliyor, bu nedenle sabahları tercih edebilirsiniz.

Hemen Arayın!