FITNESS

ELECTRIC MUSCLE STIMULATION (EMS) NEDİR?

EMS, elektriksel dürtüleri kullanarak kas kasılmasını ortaya çıkarmaktır.

Çok mu bilimsel geliyor? Aslında oldukça basit.

Dürtüler bir cihaz tarafından üretilir ve elektrotlar vasıtasıyla uyarılacak kasların üstündeki cilt yüzeyine gönderilir. Dürtüler kasların kasılmasını sağlar, bu da kasların düzenli kasılmalarıyla benzerdir.

EMS teknolojisi, kasların iyileştirilmesi ve güçlendirilmesi için kullanılan 21. yüzyılın gerçekten en iyi eğitimidir.

EMS EĞİTİMİ NASIL ÇALIŞIR?

Geleneksel güç antrenmanı sırasında beyin, belirli kasları uyaracak uyaranlar gönderir. Bununla birlikte, tüm kaslar beynin iyi gelişmiş bir bağlantısına sahip değildir ve bu kaslar kolaylıkla aktive edilmez ve bu nedenle çok iyi gelişmezler. ​ EMS Eğitimi tüm büyük kas gruplarını uyarır ve aynı zamanda kas hareketi ile ilgili motorik sinir bağlantılarını geliştirmeye yardımcı olur. Doğrudan bu motorik sinirlere elektrikli darbeler göndererek , zayıf bağlı kaslar bile aktive edilir. ​ Kas lifleri, EMS Eğitimi ile düzenli olmayan bir sırada etkinleştirildiğinden, başlangıçta daha yoğun bir eğitim düzeyi etkinleştirilir ve bu da hızlandırılmış bir oranda daha fazla kas lifi oluşturur. Daha aktif kas dokusu daha fazla enerji alımı gerektirir, bu nedenle dinlenme durumunda bile daha fazla kalori yakar !

EMS EĞİTİMİNİN FAYDALARI

KAS YAPMAK

Elektrodlar vücuda doğrudan doğruya her büyük kas grubunun üzerine yerleştirilir, böylece tüm dürtüler hedeflerine ulaşır. Bu çok kolay ve güvenlidir, hata yapamazsınız.

GÖRÜNÜMÜ GELİŞTİRMEK

Özel eğitim programları sırt, alt sırt, abs ve hatta omuzlar için egzersizler içerdiğinden , EMS’yi kullanmak duruşunuzu geliştirmenize yardımcı olabilir .

TONLU BİR VÜCUT ELDE ETMEK

Kardiyo seanslarıyla domine edilmiş tam vücut EMS güç antrenmanı , kaslarınızı tonlandırmanıza, yağ yakmanıza ve selüliti azaltmanıza yardımcı olabilir . Kas ve bağ dokularının dolaşımı geliştirilir, bu da daha sıkı ve daha tonlanmış cilde ulaşmanızı sağlar.

EKLEM TEDAVİLERİ

Ağırlıklar ile normal eğitimin aksine, EMS Eğitimi eklemlerinize ek baskı uygulamaz ve bir uzman yardımıyla ameliyat sonrasında bile eklem ağrısı tedavisinde kullanılabilir.

KAS SİSTEMİNİ DENGELEME

EMS, kaslarda dengesizlikler varsa veya vücutta az gelişmiş kaslar varsa da kullanılabilir. Elektrotların profesyonel XBody antrenmanı sayesinde uygun kas gruplarının hedeflenen seviyeye ulaşması kolaydır.

ZAMANDAN TASARRUF

Atalarımızın söylediği gibi “zaman para” dır ve özellikle günümüz dünyasında önemlidir. EMS ile tercihinize göre güçlendirme ve kardiyo oturumları da dahil olmak üzere sadece 20 dakika içinde 90 dakikalık bir eğitimin sonuçlarını elde edebilirsiniz .

RANDEVU VE DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN.

0532 301 02 88

Hemen Arayın!